poniedziałek, 29 sierpnia 2016

#czytamcopolskie

Isabelle West z bloga Heavy Books zorganizowała akcję, która ma na celu promowanie naszych polskich, rodzimych autorów. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, toteż postanowiłam wziąć w niej udział, W tym wpisie pragnę przedstawić Wam Nataszę Sochę.

Znalezione obrazy dla zapytania natasza socha

Natasza Socha to polska pisarka, felietonistka oraz dziennikarka. Urodziła się w Poznaniu. Mieszka na niemieckiej wsi, gdzie tworzy swoje powieści, Uwielbia zwierzęta i jeździectwo. Zajmuje się również malarstwem, a czasami ilustruje książki dla dzieci, Jest mężatką, ma dwójkę dzieci. Współtworzy bloga chilifiga.pl

Natasza wydała już kilkanaście książek, m.in. Mamisynek, Macocha, Ketchup, Hormonia, Nasza klasa, Rosół z kury domowej. Razem z Magdaleną Witkiewicz napisała Awarię małżeńską. Jej świąteczne opowiadania można znaleźć w zbiorach Nasze polskie Wigilie w opowiadaniach, Cicha 5 i Siedem życzeń

Miałam przyjemność przeczytać kilka książek tej autorki i każda z nich przypadła mi do gustu. Na blogu niegdyś pojawiła się recenzja   Rosołu z kury domowej. Pani Natasza pisze bardzo przyjemnym stylem. Jej historie mogę polecić osobom lubiącym obyczajówki z dawką humoru. Moim zdaniem książki Nataszy Sochy są warte uwagi. 

Jeśli chcecie wiedzieć, nad czym aktualnie pracuje Natasza i zobaczyć, co u niej słychać, zaglądajcie na jej stronę na Facebooku. Pisarka często tam się udziela i ma dobry kontakt z fanami. 

Znalezione obrazy dla zapytania rosół z kury domowej
Okładka Rosołu z kury domowej, na której pojawiła się sama autorka.

Warto czytać polskich autorów. Wśród czytelników panuje przekonanie, że co polskie, to gorsze, a przecież wcale nie musi tak być! W Polsce również mamy bardzo dobre powieści, pisane przez utalentowanych ludzi. Dlatego nie zrażajmy się i od czasu do czasu sięgajmy po polskie książki, bo może się okazać, że niektóre będą lepsze od tych zagranicznych. 

Słyszeliście o tej autorce? Jakie macie zdanie na temat polskich autorów? 

3 komentarze:

 1. Czytałam dwie książki tej autorki -"Rosół z kury domowej" oraz "Maminsynka" z czego ta druga podobała mi się odrobinę bardziej :) A polskich autorów bardzo lubię i sięgam po ich książki bardzo często :)

  http://k-siazkowyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za post! O autorce nie słyszałam, jednak naprawdę mi pomogłaś! :D
  Mam nadzieję, że widzimy się w tej akcji za rok! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W zgodzie z samym soba, czyli bądz swoim przyjacielem

  https://100club.pl/artykuly/Rozmowa-ze-soba---czyli-badz-dla-siebie-przyjacielem,316.html

  OdpowiedzUsuń