poniedziałek, 25 maja 2015

Cynthia Hand - Nieziemska

Tytuł: "Nieziemska" 
Autor: Cynthia Hand 
Wydawnictwo: Amber 
Liczba stron: 398 

Clara Gardner całkiem niedawno dowiedziała się, że w jej żyłach płynie anielska krew. Jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale ma także misję do wypełnienia, przez którą została zesłana na ziemię. Dziewczynę zaczynają dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopak. Kiedy go spotyka, wszystko zaczyna się układać, ale równocześnie staje się niejasne, bo jest jeszcze jeden chłopak - Tucker. Clara usiłuje odkryć swoją drogę, przez co zmierzy się z niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała oraz będzie pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem? 

Nie ukrywam, że opis bardzo mnie zaciekawił. Jak dla mnie brzmi intrygująco. Ale, prawdę mówiąc, to okładka przyciągnęła mnie i sprawiła, że zakupiłam tą książkę. 

Zaczynając czytać, obawiałam się jednak lekko tego, jak ta pozycja będzie napisana. Nie chciałam, żeby była to kolejna słodka historyjka o miłości. Dostałam, no może nie zupełnie co innego, ale coś lekko odbiegającego od ciągłego schematu. Bardzo mi się to podobało. 

W powieści jednym z głównych wątków jest wątek miłosny. Z jednej strony mamy do czynienia z Christianem - zabójczo przystojnym i popularnym chłopakiem z wizji Clary, a z drugiej - z Tuckerem, z pozoru nielubiącym dziewczyny, ale potem, jak się okazuje, jest zupełnie odwrotnie. Na początku kibicowałam Christianowi, lecz potem zmieniłam zdanie i teraz kibicuję Tuckerowi. 

Powieść ta porusza temat aniołów, który ja zresztą lubię w książkach. Spodobał mi się świat, który stworzyła autorka. Miło było o tym czytać. 

Kolejną świetną rzeczą jest to, że książkę pochłonęłam niemal błyskawicznie. Sama byłam zdziwiona, jak prędko ją przeczytałam, jak szybko zmniejszała się ilość stron, które pozostały do końca. A to za sprawą dialogów, których w tej książce jest mnóstwo. Opisów w niej praktycznie nie ma. I uwierzcie mi - "Nieziemska" wcale na tym nie traci, wręcz przeciwnie, jest to duży plus. 

Podsumowując, "Nieziemska" jest pozycją wartą uwagi i polecenia. Wszystko w niej jest doskonale wyrównane - światy aniołów i ludzi, które łączą się ze sobą. Polecam szczególnie wszystkim miłośników książek dla młodzieży. 

14 komentarzy:

 1. O! Zapisuję i poluję ^^ Brzmi interesująco, zwłaszcza, że anioły to coś dla mnie c:

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam dawno temu. Nawet mam książkę na półce.
  Jednakże mnie zawiodła na całej linii :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie. Mnie w każdym razie przekonałaś i chętnie poznam tę książkę jak nadarzy się taka okazja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za paranormalami, a te z wydawnictwa Amber już w ogóle do mnie nie przemawiają :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż, chyba zdecydowanie dodaję do listy must read ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś jak wypatrzę gdzieś przy okazji to chętnie przeczytam :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Przekonałaś mnie - brzmi interesująco :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie opis jest ciekawy, a o aniołach jeszcze książek nie czytałam (jedna seria stoi na półce i czeka wreszcie na swoją kolej :P), więc może kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. chyba skusze sie na jej przeczytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam już kilka książek o tematyce anielskiej, może i tę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 11. To taka nowość, że są prawie same dialogi :) jestem nią zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 12. intryguje mnie, ale boje się je tematyki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam parę ładnych lat temu i miło wspominam. Szkoda,że nie wyjdzie trzecia część.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mogłabym do niej zajrzeć - przekonałaś mnie :))

  OdpowiedzUsuń