wtorek, 15 listopada 2016

Muzyczny zakątek - Birdy

Muzyczny zakątek powraca! Dość długo nie było postów z tej serii, ale teraz obiecuję, że będą się pojawiać już regularnie - co tydzień we wtorek :)

piosenkarka Birdy

Birdy, a właściwie Jasmine Lucilla Elizabeth Jennifer van den Bogaerde to brytyjska piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się 15 maja 1996 w Lymington. Umie grać na fortepianie. Ma angielskie, holenderskie, szkockie oraz belgijskie korzenie. W 2008 dziewczyna wygrała konkurs Open Mic UK, a następnie podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Bros. Trzy lata później wydała swój debiutancki singiel, którym była nowa aranżacja utworu Skinny love Bona Ivera, który stał się wielkim przebojem w Wielkiej Brytanii. Tego samego roku ukazał się debiutancki album Birdy, na którym w większości znalazły się jej własne interpretacje istniejących już piosenek, ale też jeden oryginalny utwór. W kilku krajach pokrył się on platyną. 

          

Birdy ma na swoim koncie jeszcze dwa albumy: Fire Within, który swoją premierę miał w 2013, oraz Beautiful Lies wydany w styczniu tego roku. Na obu tych krążkach znajdują się już jej własne piosenki. Może pochwalić się również współpracą z Davidem Guettą i Rhodesem. Z tym ostatnim nagrała przepiękną balladę Let It All Go.


Uwielbiam Birdy przede wszystkim za to, że jej piosenki prawie zawsze mają w sobie "to coś" i często mnie inspirują. Kiedy mam ochotę posłuchać czegoś niezwykłego i wyróżniającego się na tle komercyjnych utworów - włączam sobie właśnie ją. Wyjątkowy i hipnotyzujący głos Jasmine wraz z osobliwą muzyką to dla mnie połączenie idealne. Ciekawe jest również to, skąd wziął się pseudonim Birdy. Otóż jeszcze we wczesnej młodości nazywali ją tak rodzice. Podobno kiedy była dzieckiem, podczas karmienia otwierała buzię bardzo szeroko, niczym ptasie pisklę czekające na pożywienie. Stąd właśnie nazwano ją ptaszkiem, czyli po angielsku birdy.Uważam, że Birdy ma przed sobą świetlaną przyszłość. Już teraz jest popularna i rozpoznawalna, a ma dopiero 20 lat. Ciągle rozwija się muzycznie i angażuje w nowe projekty. Osobiście bardzo jej kibicuję i trzymam kciuki za jej dalszą karierę.


Znacie Birdy? A może jeszcze o niej nie słyszeliście? Podzielcie się tym ze mną w komentarzach ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz