sobota, 13 lutego 2016

Top 5 książek o miłości na walentynki


 Dzisiaj mam dla Was nieco nietypowy post. Z racji tego, że jutro wypadają walentynki, postanowiłam z tej okazji przygotować post z 5 książkami o miłości, które polecam. Od razu uprzedzam, że nie są one ułożone jakoś według tego, czy dana powieść jest nieco gorsza lub lepsza. Powiedzmy, że wszystkie są w pewien sposób "na równi".

1. Nicholas Sparks - I wciąż ją kocham 


 Ta książka absolutnie musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Kocham zarówno tę powieść, jak i film na jej podstawie. To naprawdę piękna i wzruszająca historia o prawdziwej miłości, w której jedna ze stron jest gotowa poświęcić wszystko dla tej drugiej. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to musicie jak najszybciej to nadrobić. 

2. Federico Moccia - Trzy metry nad niebem 


 Trzy metry nad niebem to książka, której się nie zapomina, chociażby bardzo się chciało. Z pozoru stereotypowa historia ma w sobie "to coś", ten urok. To świetna pozycja dla wszystkich romantyków. 

3. Sarah Jio - Dom na plaży 


 W tej powieści najbardziej, co mnie zachwyciło, to ogólny nastrój i klimat. Piękna wyspa, krajobrazy - odczułam ten urok na własnej skórze i byłam zachwycona. Wciąż jestem. A miłosna historia, która została w niej opowiedziana, nie jest ani odrobinę gorsza. 

4. Gayle Forman - Ten jeden dzień 


 Może nie jest ona wybitna, ale przyznam - mnie oczarowała. Tutaj również da się wyczuć świetny klimat i tło fabuły. 

5. William Szekspir - Romeo i Julia 


 No cóż powiedzieć... Ta historia na zawsze będzie we mnie żyła. Tragiczna, ale piękna. Pokazuje, do czego może doprowadzić nienawiść, a przede wszystkim ilustruje nam bezgraniczną, bezinteresowną miłość, która niestety musiała zakończyć się tragicznie. 

A jakie są Wasze ulubione książki o miłości? Koniecznie podzielcie się tytułami w komentarzach. Przy okazji życzę Wam udanego święta zakochanych ;). 

22 komentarze:

 1. Z tej top 5 przeczytałam tylko ,, trzy metry nad niebem" i ,, Romeo i Julia" pozostałe trzy wciąż przede mną :P
  Ciekawy post!
  Pozdrawiam cieplutko :*
  atramentowe-ruiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Trzy metry nad niebem" niestety obejrzałam tylko film, ale czytałam "Chwile szczęścia" tego autora - też o miłości i też fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Trzy metry nad niebem " najlepsza z tego zestawienia :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Z twojego zestawienia czytałem tylko "Romeo i Julię" :) :D Nie lubię książek o miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dziwi mnie Twoje zestawienie - same perełki c;

  OdpowiedzUsuń
 6. Romeo i Julia <3 Ach! Osobiście dałabym tutaj "Ostatnią Piosenkę" na przykład.Jako przykład nie tyle miłości do ukochanego co do ojca. Duuużo jest takich książek :)

  Pozdrawiam
  http://kitty--candy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem Federico Moccia nie jest jakimś wybitnym autorem. Postawiłabym go na równi ze Stephanie Meyer, która jest odbierana przeze mnie bardzo negatywnie. Ale ile osób, tyle różnych opinii. Co do Jio zgodzę się w stu procentach. Jej pozostałe książki również przypadły mi do gustu i uważam je za jedne z lepszych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Trzy metry nad niebem to cały czas się waham.Kocham film i mogłabym oglądać go setki razy, ale słyszałam, że przez książkę naprawdę trudno przejść, bo styl pisania tego autora jest trochę dziwny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Romeo i Julia -tylko tę czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych książek czytałam tylko Romeo i Julię. Kiedyś zaczęłam również "I wciąż ją kocham", ale nigdy nie udało mi się skończyć tej powieści. Będę musiała spróbować jeszcze raz :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki Sparksa są idealne na taki dzień. W moim dzisiejszym walentynkowym zestawieniu też znalazła się jedna z nich <3

  OdpowiedzUsuń
 12. ''I wciąż ją kocham'' oglądałam film na podstawie i uwielbiam go. ''Trzy metry nad niebem'' też oglądałam film, ale nie wiem czy to ta sama historia ;D ''Ten jeden dzień'' mam w planach. Natomiast ''Romeo i Julia'' na pewno zasługuje na miejsce na tej liście ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. I wciąż ją kocham znam tylko z filmu, za to książki Trzy metry nad niebem serdecznie nie cierpię, ledwo udało mi się ją dokończyć. Za to film oglądałam kilka razy :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 14. Spośród tej piątki czytałam dwie, "Ten jeden dzień", który całkowicie mnie oczarował i "Romeo i Julia", który już tak mnie nie zachwycił ;) "I wciąż ją kocham" jak i inne książki Sparksa oraz Jio mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam wszystkie poza ,,ten jeden dzien" ale i ten tytuł juz na mnie czeka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam tylko ostatnią, Romeo i Julia jako związek to tragedia :P Kompletnie nie czułam tej wielkiej miłości, ale Szekspira za jakie talent i klimat całej opowieści uwielbiam. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam tylko "Ten jeden dzień" oraz "Romeo i Julię". Na mojej liście zdecydowanie znalazłyby się "Maybe someday" oraz "Jeden dzień" :D
  Pozdrawiam serdecznie.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam ochotę na "Trzy metry nad niebiem".
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Prawie o każdej słyszałam oprócz o ,,Dom na plaży''. przyznam szczerze,że żadnej z nich nie czytałam. Mam nadzieję,że uda mi się nadrobić;). Ciekawy post. Tobie też życzę udanych walentynek;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam ''Ten jeden dzień'', ale pozostałe pozycje miałam przyjemność czytać i faktycznie są to piękne historie miłosne.

  OdpowiedzUsuń
 21. I tylko Romeo i Julia znam xD
  A tak to oglądałam 2 część 3 metry nad niebem ;D

  OdpowiedzUsuń