piątek, 6 lutego 2015

Patrycja Gryciuk - Plan ----> "Podaj dalej, czyli książka w podróży"

 Pierwszy raz wzięłam udział w akcji "Podaj dalej,czyli książka w podróży", którą organizuje Sylwia z Moje spojrzenie na kulturę. Poniżej znajdziecie moją recenzję na temat tej książki.

 

Tytuł : "Plan" 
Autor: Patrycja Gryciuk 
Wydawnictwo: Poligraf 
Liczba stron:  576


Anna i Lorcan. Wszystko byłoby jak w słodkim love story, gdyby nie pojawił się tajemniczy Siergiej ze swoim aksamitnym głosem i milionami na koncie. Świat botego haterki staje na głowie. Zamiast akademika jest luksusowa rezydencja, dżinsy zamieniają się w kreacje Diora, a uzyskane właśnie prawo jazdy staje się niepotrzebne, skoro do dyspozycji jest limuzyna z szoferem. Jednak już wkrótce dziewczyna z disnejowskiej bajki trafia do koszmarnej rzeczywistości. Rozpoczyna się niezwykła gra o miłość, gdzie niespodziewanie stawką staje się życie. Walka o dominację w biznesie biopaliw i świecie ekoterroru, seks, polityka, emocjonalna szarpanina, chore ambicje i mafia. Do zbyt częste ucieczki przed śmiercią...
Anna Smith. Anna Taredov. Anna Williams. Może Anna Maidley... Wiele nazwisk. Jedna kobieta. Dwóch mężczyzn. Jedna decyzja. A jeżeli to wszystko było już z góry ukartowane? Miłość, dynamiczna akcja, intryga. Happy end? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że "Plan" to debiut Patrycji Gryciuk. Jak na pierwszą powieść jest zaskakująco dobrze napisana, przynajmniej jak na mój gust. Także pomimo dużej liczby stron książkę czyta się szybko, a to za sprawą wielu dialogów. 

Główna bohaterka zakochuje się w milionerze pomimo ogromnej różnicy wieku - Siergiej ma 38, a ona 17 lat. Ta przeszkoda nie staje im jednak na drodze. Szybko pobierają się, a potem równie szybko biorą ślub.  Mimo tego, różnica wieku między nimi mi trochę przeszkadzała. Ba, wręcz denerwowało mnie to, że Anna zakochała się w tak starszym od niej facecie. A to dlatego, że kibicowałam związkowi Anna+Lorcan. Potem jednak zmieniłam zdanie, przekonałam się co do Siergieja... Chociaż myślę, że zawsze będę za Lorcanem. 

Warto wspomnieć, że w książce pojawiają się zagadnienia związane z biopaliwami, itp. Dzięki temu możemy przy okazji dowiedzieć się więcej na ten temat. 

Zaczynając "Plan" nie myślałam, że ta historia tak mnie wciągnie. Zaskakująco szybko przeczytałam całą książkę. Dynamiczna akcja i dialogi, o których wcześniej już wspomniałam czynią z tej pozycji godną polecenia powieść.

Minusik na koniec: niestety, zakończenie jest dość przewidywalne - łatwo możemy się domyślić, co się stanie.  

Moja ocena: 8/10 

Moje zdjęcie z "Planem" 


Jeśli chcielibyście przeczytać "Plan", zapraszam do zgłaszania się w komentarzach. Zasady akcji są łatwe: wybrana osoba dostaje ode mnie przesyłkę z książką, potwierdzi odbiór u autorki akcji, przeczyta książkę, robi sobie z nią zdjęcie i zorganizuje taką akcję u siebie. Szczegółowe zasady tutaj

Zapraszam do zgłaszania się :) 

15 komentarzy:

 1. Nie znam tej książki i nie wiem czy mam na nią ochotę :)
  Pozdrawiam, Artemis

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne zdjęcie z planem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie najważniejsze w książce to emocje, zaskoczenie i bohaterowie. Ten koniec trochę psuje mi wizję ;) a o ksiązce nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce, może kiedyś uda mi się ją przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce słyszałem, ale jakoś nie mogę się przemóc do jej przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że ma przewidywalne zakończenie. Ale na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam już nieco pozytywnych recenzji tej książki, ale póki co, nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wzięłam udział w konkursie i może uda mi się ją wygrać. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może za jakiś czas przeczytam, jak zmniejszę stos oczekujących książek w kolejce:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam okazję przeczytać tę książkę dzięki uprzejmości samej Autorki i bardzo dobrze ją wspominam, choć nie wiem, czy jeszcze do niej wrócę.

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Zostajesz nominowana do LIEBSTER BLOG AWARD ! Tutaj >>> http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam jej, zapowiada się ciekawie :)
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń